fbpx

lek. dent. Bartłomiej Karaś

Wsparcie komunikacji czołowego polskiego endodonty

Dr Bartłomiej Karaś to ceniony stomatolog, związany z wrocławskimi klinikami. Jest w czołówce najczęściej wybieranych szkoleniowców z obszaru endodoncji. Jako jeden z dwóch Polaków jest oficjalnym członkiem Style Italiano Endodontics. Jest także prelegentem prestiżowych wydarzeń stomatologicznych w Polsce i na świecie.

Doktor jest partnerem renomowanych firm stomatologicznymi, będącymi producentami instrumentarium stomatologicznego, nowoczesnych technologii oraz szerokiego spektrum szkoleń dla stomatologów w Polsce i na świecie. Pełni rolę konsultanta i lidera opinii. W środowisku stomatologicznym jest uważany za świetnego klinicystę.


Głównym celem naszej współpracy było wypracowanie sposobów efektywnej komunikacji z kluczowymi grupami odbiorców a tym samym dotarcie z edukacyjnymi treściami medycznymi do jak największego grona odbiorców, zarówno pacjentów, jak i środowisk medycznych. Tym samym wsparliśmy dr Bartłomieja Karasia w realizacji jednego z celów Działu Badawczego Polskiego Towarzystwa Endodontycznego, którego jest on aktywnym członkiem.

Tworząc jego komunikację wspólnie odpowiedzieliśmy na pytanie: co warto komunikować danej grupie i jak powinienem to zrobić skutecznie? A żeby zrobić to jak najefektywniej przeprowadziliśmy badanie opinii. Rozmawialiśmy z przedstawicielami korporacji stomatologicznych, właścicielalami gabinetów stomatologicznych oraz innymi lekarzami.

Tematem zajęliśmy się kompleksowo, szczególną uwagę przykładając do takich elementów, jak:

  • komunikacji z pacjentami oraz stomatologami za pośrednictwem kanałów w social mediach
  • dotarcia z ekspertyzą poprzez relacje z mediami
  • aktualizacja treści oraz warstwy graficznej nowej osobistej strony internetowej.

W komunikacji ważna jest selekcja treści, spójność i zwrócanie uwagi na najdrobniejsze elementy.  Każdy komunikat musi wyraźnie wskazywać na obszar ekspertyzy i pełnione kluczowe role. Tylko taka komunikacja realizuje założone cele.

Dzięki koordynacji i wsparciu w relacjach z mediami swoją wiedzą oraz ciekawymi tematami z zakresu endodoncji dr Bartłomiej Karaś regularnie dzieli się z opinią publiczną, a tym samym edukuje szerokie grono odbiorców. Jestem stałym ekspertem serwisów Zdrowie.Radiozet.pl oraz TwojeZdrowie.Rmf24.pl. Jego komentarze ukazywały się także m.in. w serwisach  PAP, Radio Wrocław, Wprost.pl, „Przyjaciółka”, czy „Samo Zdrowie”, a także portalach specjalistycznych.